ANKARA’DA YAPILAN” HALK İÇİN BÜTÇE,DEMOKRATİK TÜRKİYE MİTİNGİ’NE” GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULUMUZ VE TEMSİLCİLERİMİZ KATILDI.

Ankara da gerçekleştirilen mitinge Disk ve Kesk üyeleri katıldı.Disk Genel Başkanı Kani BEKO,Kesk Başkanı Lami ÖZGEN ‘in konuşma yaptığı miting çoşkulu geçti.Devrimci Yapı-İş sendikası Genel Sekreteri ve yönetim kurulu üyeleri ile Bölge ve İl temsilcilerimizin katıldığı mitingde “Saraylar değil,Ekmeğimiz büyüsün” şiarı ön plana çıktı.

halk-icin-butceDİSK üyesi Enerji Sen, Limter-İş ve Devrimci Yapı-İş Genel başkanlarının da aralarında olduğu 18 DİSK’li Çalışma Bakanlığı’nın kapısında gözaltına alındı.

halkicinbutce2Çalışma Bakanlığı önünde bir açıklama yaparak “Taşeron çalıştırma yasaklanmalı, işçi sağlığı-iş güvenliği önlemleri alınmalıdır” diyen sendikalarımızın üyeleri “Artık Yeter! Çalışırken Ölmek İstemiyoruz. Çalışma Bakanı İstifa!” yazılı bir pankart açtılar.

Bakanlığın kapısına “İşçilerin can güvenliğini sağlamayan Çalışma Bakanlığı işçiler tarafından mühürlenmiştir!” yazısı asan sendikalarımızın üyelerine Çevik Kuvvet saldırısı yaşandı.

Dev Yapı İş Genel Başkanı Dursun Açıkbaş, Enerji-Sen Genel Başkanı Ali Duman ve Limter-İş Genel Başkanı Kanber Saygılı’nın da aralarında olduğu 18 DİSK’li mühürledikleri bakanlık önünden gözaltına alındı.

halkicinbutce3

halkicinbutce4

BU YAZIYI ARKADAŞLARINIZLA PAYLAŞIN: