DİSK GENEL BAŞKANI KANİ BEKO İLE GENEL SEKRETERİMİZ EYÜP KANTAR KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRÜ İSMAİL KARTAL’I ZİYARET ETTİ.

DİSK Genel Başkanı Kani Beko ve Dev Yapı İş sendikamızın Genel Sekreteri Eyüp Kantar, Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal’ı ziyaret ederek karayolu işçilerinin sorunlarını görüştü.

Karayolu işçilerinin ekonomik, demokratik, sosyal hakları ile ilgili sorunlarının ve taleplerinin konuşulduğu görüşmede taşeron sisteminin sona ermesi gerektiği ve skala uygulamasındaki adaletsizlikler dile getirildi.

Sorunları ve talepleri dinleyen Genel Müdür Kartal işçilerin ekonomik, demokratik, sosyal hakları ile ilgili sorunların takipçisi olacağını dile getirdi.

SENDİKAMIZIN HUKUKİ KADROSU BELİRLENDİ.

İstanbul Barosuna kayıtlı İş hukuku konusunda Uzman Avukatlar Sayın Av.Asude VELİOĞLU,Sayın Av.Zeynep ÇATALTEPE’ye yetki veren Genel Merkez Yönetim Kurulumuz üyelerimizin iş ve işçilik ile ilgili konularında hukuki girişimleri başlatma kararı aldı.

Bilindiği üzere Dayanışma aidatı ödeyerek toplu iş sözleşmesinden faydalanan üyelerimize bazı bölgelerde kanun dışı uygulamalar yapılmış sendikamızın iyiniyetli her türlü çabasına rağmen bazı bölgeler kanun dışı uygulamalara devam etmişlerdi.Kastamonu Bölge Müdürlüğü İşyerinde Safranbolu/Karabük temsilcimizin tayini aynı bölge içerisinde başka bir şubeye çıkarılmıştı.Ayrıca Yolspor Aidatı adı altında üyelerimizden kesilen aylık ödentiler bazı bölgelerde kesilmezken bazı bölgelerde ısrarla kesinti yapılmaya devam edilmekteydi.

Üyelerimizin uğradığı her türlü haksızlığa karşı üyelerimizin yanında olmaya ve haklarımızı sonuna kadar aramaya kararlıyız.Bu amaçla Eylem,Direniş,İş bırakma da dahil olmak üzere tüm yolları kullanarak üyelerimizin haklarını İşçi düşmanı Sarı sendikalara,Hırsız sendikacılara yedirmeyeceğimizi kamuoyuna ilan ediyoruz.

12004901_10207246693672850_7186852487632407501_n

BU YAZIYI ARKADAŞLARINIZLA PAYLAŞIN: