Sendikamızdan Kanada’da greve çıkan işçilere dayanışma mesajı

Sendikamız yönetim kurulu Kanada’da greve çıkan inşaat işçilerine dair bir dayanışma mesajı yayınladı. MEsajın tamamı şu şekilde;

“Kanada’nın Quebec eyaletinde, greve çıkan on binlerce inşaat işçisinin selamlıyoruz. Esnek çalışma saatlerine ve %0.7 zam dayatmasına karşı çıkan on binlerce işçi greve çıktı. Kanadalı meslektaşlarımızın bu onurlu direnişinde onlarla dayanışma içinde olduğumuzu bildiririz. Eyalet hükumetini ise, grevin karşısında aldığı tutumdan dolayı kınıyoruz. Hükumet, işçileri tıpkı Türkiye’nin cam işçilerine yaptığı gibi, grevlerini yasaklamakla tehdit ediyor. İşçilerinin sırtından zengin olanlar, “milli ekonomi” diyerek işçileri açlığa mahkum ediyor.

Şehirleri yaratan biz inşaat işçileri dünyanın dört bir yanında aynı sorunlarla karşı karşıyayız. Türkiye, Kanada neresi olursa olsun inşaat işçileri ölüm ve açlıkla yüz yüze. Bu açlık koşullarını kabul etmeyen ve greve çıkan işçilerin mücadelesi mücadelemizdir. Kanadalı inşaat işçilerinin iş güvenliği, ücret ve sendikal haklar için verdiği mücadele ile dayanışma içinde olduğumuzu bildiririz.

Yaşasın proleterya enternasyonalizmi.

Devrimci Yapı, Yol ve İnşaat İşçileri Sendikası Yönetim Kurulu”

BU YAZIYI ARKADAŞLARINIZLA PAYLAŞIN: