Tutuklu Genel Başkanımız Özgür Karabulut Flormar İşçileri Dayanışma Gecesine mesaj gönderdi: “En iyi direnen işçiler birbirini anlar”

3. Havalimanı işçilerinin direnişinin ardından tutuklanan Sendikamız Genel Başkanı Özgür Karabulut, Petrol-İş Gebze Şubesi ve Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nin  “Flormar değil, direniş güzelleştirir” diyerek Flormar işçileriyle dayanışma gecesine mesaj gönderdi.

“En iyi direnen işçiler birbirini anlar” diyen Genel Başkanımız Flormar işçilerinin direnişini selamladı.

Dostlar,

Bizler 3. Havalimanı işçi direnişi sonrası tutuklandık. “Köle değiliz” çığlığı, kölelik koşullarında çalışan, yaşayan milyonlarca işçiye ulaşmasın diye bu direniş başka işçilere örnek olmasın diye tutuklandık.

Tamamen yasal meşru haklarımızı kullanmamız suç sayıldı patronlar gözünde.

Bunu en iyi de siz biliyorsunuz. Anayasal hakkınızı kullandığınız için işinizden atılıp aylardır direniştesiniz. Ve hakkınızı alana kadar da direneceğinizi biliyoruz.

Bu haklı direnişinizde başka işçiler sesinizi duymasın diye, başka işçiler sendikaya üye olmasın diye patronlar tarafından birçok uygulamaya baskıya maruz kaldınız. Yılmadınız. Direnişe devam, dediniz. Sadece kendiniz için değil artık tüm işçiler için direniyorsunuz. Direniş Flormar sınırlarını aşıp hepimizin direnişi olmuştur.

Biz de en iyi direnenler birbirini anlar diyoruz. 3. Havalimanı işçi direnişini sloganlarıyla ilk selamlayanlar, başta Flormar işçileri, Cargill işçileri oldu. Biz de buradan sizin direnişinizi bir kez daha selamlıyor, kazanacağınıza, kazanacağımıza inanıyorum.

Birleşen işçiler yenilmezler!

BU YAZIYI ARKADAŞLARINIZLA PAYLAŞIN: